Skip to main content

Fundacja Rozwoju Turystyki Asiatica

Fundacja Asiatica powstała w związku z wcześniejszymi działaniami grupy pasjonatów (głównie podróżników, taterników i speologów) związanymi z: propagowaniem kultury dalekiego wschodu – Nepalu – oraz pomocy temu krajowi po potężnym trzęsieniu ziemi; upowszechnianiem bezpiecznego uprawiania turystyki. W skład zarządu weszli: Danuta Gola oraz Wojciech Namysło, którzy od 6 lat działając jako grupa nieformalna organizowali wystawy fotograficzne, prezentacje i slajdowiska, wyprawy do Azji (m.in. Wietnam 2010, Nepal – Annapurna Base Camp – 2013, Nepal-Poon Hill 2014, Izrael 2014, Nepal-Bhutan 2015), a w 2015 roku – wraz ze Stowarzyszeniem Harcerskim Ziemi Będzińskiej – zbiórkę na rzecz Nepalskich przewodników górskich, którzy w wyniku trzęsienia ziemi stracili cały swój dobytek.

Oficjalnie Fundacja Rozwoju Turystyki została zarejestrowana 02.06.2015, a naszą głównym celem jest prowadzenie działalności oświatowej i naukowej, popularyzowanie kultury fizycznej, turystyki i sportu, ochrony środowiska , oraz działalność w obszarze kultury i popularyzowanie wiedzy o innych krajach, z naciskiem na kraje Azji.

Fundacja Rozwoju Turystyki Asiatica
KRS: 0000560353

Numer Konta Bankowego:
05 2030 0045 1110 0000 0411 5240

Skład zarządu:
Wojciech Namysło – Prezes Fundacji
Danuta Gola – Wiceprezes Fundacji

Rada Fundacji:
Robert Bereta – Przewodniczący Rady Fundacji
Agnieszka Kędzierska – członek Rady Fundacji

Nasza ekipa 🙂

Fundacja Rozwoju Turystyki Asiatica

Wojciech Namysło

Prezes Zarządu

Historyk, marketingowiec. Licencjonowany Pilot Wycieczek. Uzależniony od podróży...i ...czekolady
Od małego Beskidy, Bieszczady, potem wspinanie w Tatrach, Alpach i Dolomitach. Krok dalej Europa i podróże po Azji: Nepal, Wietnam, Kambodża, Laos, Jordania, Izrael...ale zawsze, czy to w Europie, Afryce czy Azji samodzielnie. Mówi że szyba autokaru wycieczkowego niczym nie różni się od telewizora ... Więc omija taki wypoczynek z daleka...

Fundacja Rozwoju Turystyki Asiatica

Danuta Gola

Wiceprezes Zarządu

Z wykształcenia projektant i fotografik.
Ukończone kursy branżowe: Licencjonowany Pilot Wycieczek, kurs pierwszej pomocy, animatora czasu wolnego, wychowawcy kolonijnego, wspinaczkowy.
Wrażliwa i romantyczna dusza, lubi inspirować innych do działania.
Prywatnie - kiedy tylko może - ucieka w góry, bo tam odnajduję spokój duchami chwile wytchnienia.

Fundacja Rozwoju Turystyki Asiatica

Agnieszka Ziarek

Przewodnicząca Rady Fundacji

Agnieszka Ziarek - Kształceniowiec NGO, aktywny instruktor ZHP z uprawnieniami wychowawcy kolonijnego, kierownika wypoczynku i kierownika wycieczek.
Posiada akademickie wykształcenie medyczne, a od kilku lat zgłębia tajniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest certyfikowaną akupunkturzystką.
Prywatnie mama dwóch nastolatków, w wolnych chwilach jeździ motocyklem.
W Nepalu zakochana od pierwszego razu