Skip to main content

Everest Base Camp

wyjazd indywidualny

Zawsze pozostawał w sferze marzeń. Dla wielu jest synonimem nieosiągalnego i symbolem szczytu możliwości! Dach Świata – Everest. Proponujemy Wam poczucie tej drogi, drogi do bazy pod Everestem. Nie trzeba wchodzić na szczyt żeby zrozumieć czym jest Everest. To bezapelacyjnie najpiękniejszy trekking świata. Everest Base Camp zmieni Was na zawsze! Nie jest prosty. Wymaga przygotowania i samozaparcia,  ale nikt kto spróbował, nie zamieniłby by tych chwil na nic innego.Dla kogoś kto kocha góry poczucie atmosfery Everestu to pozycja obowiązkowa.

1. Wylot z Warszawy do Katmandu via Delhi
2. Przylot do Kathmandu, odpoczynek, przepakowanie plecaków i przygotowanie do trekkingu. Kolacja powitalna z regionalna kuchnią.
3.  Dzień w Katmandu: zwiedzanie Durbar Square i Swayambunath. Przepakowanie plecaków i przygotowanie do trekkingu.
4.  Wczesny transfer na lotnisko i wylatujemy na kultowe lotnisko w Lukli (2840 m n.p.m.). Po emocjach związanych z lądowaniem naszego małego samolotu na jeszcze mniejszym pasie startowym, ruszamy na 4 godzinny trekking. Nocleg w Phakading (2610 m n.p.m.)
5. Poranna pobudka i po śniadaniu ruszamy na 6 godzinny treking do cudownego Namche Bazar (3440 m n.p.m). Ten ważny kiedyś ośrodek handlu pomiędzy Nepalem a Tybetem do dziś zachował swój charakter, a jego położenie i widoki na długo pozostaną Wam w pamięci.
6. Dzień aklimatyzacyjny. Z Namche podejdziemy zwiedzać buddyjską Gompę, oraz widoki na daleki Everest Lhotse i cudowną Ama Dablam.
7. Dziś po ok. 6 godzinnym trekkingu dojdziemy do Tengboche (3860 m n.p.m.) zwiedzając po drodze Khumjung, gdzie przy odrobinie szczęścia mnisi pokażą nam skalp Yeti. Dziś Amam Dablam w całej okazałości, Everest i Lhotse też!
8. Wspinamy się do Dingbuche (na 4250 m n.p.m)
9. Dzień aklimatyzacji i wycieczka do Chukung (4750 m n.p.m.). Po drodze odwiedzimy Czorten polskich alpinistów z widokiem ma Lhotse
10. Dziś wchodzimy na 4950 m n.p.m. do Lobuche to ok 5 godzin marszu z widokami na Everest, Lhotse, Ama Dablam i Pumori.
11. To już Top. Wyruszmy z rana do Gorak Sherp  (5160 m n.p.m.), skąd po południu odwiedzimy Everest Base Camp. Droga dosyć wymagająca ok 4 godzin z podejściem pod czoło lodowca.
12. Dziś największe wyzwanie i zarazem najpiękniejszy widok jaki zobaczycie. Wczesne podejście ( ok 2h)na Kalapatthar (5550 m.n.p.m) i zapierający dech w piersiach widok na  Pumori, Ama Dablam i słynny Ice Fall z widokiem EBC. Po śniadaniu uciekamy z wysokości do Periche.
13. Są miejsca które stanowią kwintesencję Nepalu – dziś takie miejsce klasztor w Tengboche. Cudowne widoki na ośmiotysięczniki i niepowtarzalna atmosfera.
14. Przez las pełen Laligórasów (to po nepalsku Rododendrony)wracamy urokliwym szlakiem do Namche Bazar.
15. Powrót do Lukli
16. Rano wylot z naszego ulubionego lotniska do Katmandu
17–19. Dni rezerwowe na aklimatyzacją bądź zwiedzanie okolic Katmandu.
20. Wylot do Warszawy
21. Powrót do kraju

Oprócz wspólnych wyjazdów klubowych pomagamy w organizacji wyjazdów zindywidualizowanych w najciekawsze miejsca tego regionu Azji. Dla osób które preferują takie wyjazdy proponujemy spersonalizowaną pełną ofertę z atrakcyjnymi warunkami w oparciu o naszych lolalnych partnerów. Jeśli jesteś zainteresowany, masz pytania – napisz do nas.

 

Error: Contact form not found.

Co zabrać

O zdrowiu

Kiedy jechać

Slider
Photo credit: Photo credit: Kyle Taylor, Dream It. Do It. / Foter / CC BY

Opis wyprawy, podobnie jak cała nasza działalność,skierowana jest tylko i wyłącznie do członków naszego stowarzyszenia. Osoby, które nie należą i nie chcą do niego należeć, nie mogą brać udziału w jego działalności.