Wojkowice w obiektywie

By August 13, 2016Lato w mieście, NGO

Wojkowice w obiektywie

Warsztaty fotografii w ramach akcji Wakacje w mieście

W czwartek poznawaliśmy  tajniki fotografii. Okoliczności przyrody rewelacyjne: słońce, piękne chmurki na niebie i nasz odnowiony Wojkowicki Park Miejski, jako tło do warsztatów.

Jak działa aparat

Jak działa aparat, co to jest migawka, klisza, matryca, to na początek. Oczywiście wszystkie informacje poparte konkretnymi przykładami. Robimy zdjęcia, oceniamy, poprawiamy i znów robimy. Normalna praca fotografa. Okazuje się, że mamy w grupie ukryte talenty 🙂

Znajdź swój cień

Poprzez zabawe przechodzimy do bardziej skomplikowanych tematów: światło, cień, kompozycja i portretowanie. Znów serie zdjęć i zabawa ze światłem. Jest coraz lepiej! Na koniec dwa tematy przewodnie: kolor i fotografia grupowa. Dzięki super zestawom upominkowym dla uczestników sesję zdominował kolor różowy 🙂 (zestawy upominków od firmy Tauron)
Jeszcze tylko wspólne zdjęcie naszej utalentowanej grupy i już każdy może ruszać w świat z aparatem i nowymi umiejętnościami. Powodzenia!

Kolejne atrakcje

Jednocześnie zapraszamy w najbliższą sobotę na wycieczkę! Będzie okazja wypróbować nowe umiejętności fotograficzne;)
W programie zwiedzanie zamku w Ogrodzieńcu, grodu na górze Birów oraz skałki jurajskie. Szczegóły na stronie www, FB oraz na stronie UM Wojkowice

Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Wojkowice

Leave a Reply

seventeen − six =