Muzeum Śląskie – Lato w mieście – Wojkowice 2016

By August 10, 2016Lato w mieście, NGO

Muzeum Śląskie – Lato w mieście – Wojkowice 2016

Po ostatniej aktywności turystycznej dziś duża dawka kultury!
Muzeum Śląskie, to naszym zdaniem najciekawszy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Cudowna ultranowoczesna nowa siedziba, została implementowana w industrialne pozostałości po dawnej kopalni Katowice. Efekt rewelacyjny!
Stąd też nasza dzisiejsza wycieczka. Zwiedziliśmy podziemne wystawy malarstwa oraz sztuki nowoczesnej. Podziwialiśmy bajecznie kolorowe prace miejscowych artystów, pokazujących piękno Śląska.

Jednak największe zainteresowanie wzbudziła interaktywna wystawa historii Śląska na przestrzeni wieków ( labirynt , jak nazwali nasi młodzi podopieczni). To wystawa, która naprawdę może stanowić przykład jak powinno się w XXI wieku tworzyć ekspozycje w muzeach. Wszyscy byli zachwyceni i deklarowali, że koniecznie muszą tu jeszcze wrócić z rodzicami. Bardzo się cieszymy, że udało nam się udowodnić jak interesująca może być historia naszego regionu, odpowiednio podana!
Następne nasze zajęcia też będą dotyczyły naszego regionu. Tym razem najbliższego. Przez pryzmat aparatu będziemy szukać najpiękniejszych ujęć naszego miasta. Warsztaty fotografii dla najmłodszych i trochę starszych, to doskonały sposób żeby nauczyć się podstawowych zasad zrobienia dobrego zdjęcia. To także sposób, żeby zobaczyć, jak wiele wokół nas jest rzeczy wartych uwiecznienia. Zapraszamy

Leave a Reply

twelve − 4 =