GPSMAP 64S

GPSMAP 64S

Czy w dzisiejszych komórkowych czasach klasyczny GPS ma jeszcze rację bytu?  Trudno na takie pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bo jeżeli danych Gps używamy  głównie do nawigacji samochodu po mieście, lub do monitorowania swojej codziennej aktywności biegowej po parkowych ścieżkach, to bohater dzisiejszego wpisu wybitnie się do tego nie nadaje. GPSMAP 64S nie jest urządzeniem tego typu. Nie posiada dużego wygodnego dotykowego ekranu, jest stosunkowo ciężki a wpisanie czegokolwiek literkami przy pomocy istniejącego interfejsu jest koszmarne!

Czy zatem warto kupić taki sprzęt?

Jeżeli: podróżujesz po świecie, często zbaczając z głównych dróg i potrzebujesz zawsze działającego i niezniszczalnego lokalizatora, to GPSMAP 64S jest dla Ciebie. Najpierw funkcjonalność. Jest na akumulatorki do doładowania ale też na zwykłe baterie “Paluszki”(2 sztuki), tak że jak nie ma gdzie doładować z sieci to baterie ratują sytuację. Nie ma tak modnego dotykowego ekranu, ale ma przyciski! wbrew pozorom jest to super rozwiązanie, zwłaszcza gdy przyjdzie nam go obsługiwać w śniegu deszczu lub po ciemku. Zimowe rękawiczki nie stanowią problemu. Jest wykonany z przyjemnego gumoplastiku i jest PANCERNY. Dobrze leży w dłoni. Ekran jest wyraźny a cały GPS jest wodoszczelny ( nie nie jest to sprzęt dla płetwonurków :), ale jak spadnie do rzeki to luz ) Ma też pełno akcesoriów, od ładowarek słonecznych po uchwyty samochodowe i rowerowe.

Mapy

GPSMAP 64S daje możliwość wgrywania setek różnych map z całego świata np. ze strony http://garmin.openstreetmap.nl/  tak że pod tym względem nie ma najmniejszego problemu. Mapy to tylko część radości, Można wgrywać udostępniane przez innych podróżników gotowe ślady-trasy w formacie gpx i dzięki temu można iść ( lub jechać) krok w krok ich śladem. Do tworzenia i obsługi śladów mamy do dyspozycji: http://www.garmin.com/pl-PL/shop/downloads/basecamp  oraz np.  i wiele wiele innych.

Czy zatem polecamy? Zdecydowanie tak, bo tam gdzie padną laptopy, ipady czy komórki GPSMAP 64S zlokalizuje nas dokładnie i wskaże właściwą drogę 🙂