Babia Góra

By November 12, 2018Aktualności
Babia Góra

Babia Góra Trails.

Tak, tym razem nasze rowerowe kroki skierowaliśmy na nowo oddany ośrodek pod Babią Górą. Nazwa trochę marketingowa, bo Babia Góra występuje na mapach tras rowerowych raczej wizerunkowo. Tak naprawdę to sieć ścieżek rowerowych koncentruje się na stokach Mosornego, co przy planowanej na przyszły rok integracji z wyciągiem stworzy naprawdę interesujące możliwości, zarówno dla Bikerów szukających ścieżek typu “flow”, jak i tych oscylujących w bardziej endurowe klimaty. Co zatem mamy teraz i czy warto tłuc się aż do Zawoji (zamiast szybko wyskoczyć do Bielska na Enduro Trails)? w naszej opinii Babia Góra ma już teraz niesamowity potencjał i naprawdę warto spędzić tu aktywny weekend. Każdy znajdzie coś dla siebie . Babia Góra Trails oferuje obecnie 5 tras w rejonie Mosornego Gronia i trasę trailową łączącą ten ośrodek z trasami turystycznymi Oravskiej Polhory. Startując z parkingu dawnego ośrodka korona ziemi  mamy następujące możliwości:

Trasa zjazdowa dla początkujących (“zielona”) – “Rydzowy”
Trasa zjazdowa typu “flow” (“niebieska”) – “Sokolica”
Trasa zjazdowa dla zaawansowanych (“czerwona”) – “Wilcza Łapa”
Trasa zjazdowa trudna (“czarna”) – “Diablak”
Ścieżka podjazdowa
1 trasa turyustyczna – “Tabakowy” łącząca Zawoję z Oravską Polhorą
1 Pump track, ścieżka treningowa oraz linia skoczni

Podjazd jest w naszej opinii nawet lepszy niż Daglezjowy w Bielsku bo bardzo ciekaw i z lepszymi widokami (może wpływa na to pora roku :). Jak już podjedziemy pod wyciąg na Mosornym (ostatni odcinek kawałek żółtym szlakiem), to  w dół można już szaleć rewelacyjną Sokolicą, która łączy się płynnie na dole z “Rydzowym” i daje możliwość zjazdu aż, po parking. Może warto poprawić odrobinę niektóre bandy na Sokolicy, ale i tak jest rewelacyjnie, bo można zjechać i na spokojnie i trochę poszaleć jak ktoś lubi. jednak naszym niekwestionowanym faworytem Babia Góra Trails jest na dziś “Tabakowy”.

Tabakowy

Myśleliśmy, że to taki sobie podjazd na granicę, żeby przejechać na Słowację, a tu niespodzianka! Rewelacyjna widowiskowa trasa typu Trail . Super poprowadzona dająca możliwość przeżycia rowerowej przygody zarówno tym co bardziej turystycznie, tym co lubią delikatnie skoczyć jak i całym rodzinom.Uwagi mamy 2, po pierwsze słabo zrobione bandy (ewidentnie do poprawy – płytkie i kamieniste) po drugie trasa jest dwukierunkowa (to oczywiście nie zarzut) i należy zjeżdżać z tego świadomością. Jesteśmy nią zachwyceni i mamy nadzieję, że wkrótce będzie odpalona w necie pełna informacja o trasach, zarówno po polskie jak i słowackiej stronie, bo tego jeszcze brakuje. No ale tak naprawdę to dopiero początek – świetny początek Babia Góra Trails.

…a no i czekamy na bar na parkingu w przyszłym sezonie, bo myjka rowerowa już jest 🙂

Trzymamy za ośrodek kciuki !

więcej Tu