12TH MOUNTAIN FILM MEETINGS

By August 28, 2016English
12TH MOUNTAIN FILM MEETINGS

12TH MOUNTAIN FILM MEETINGS ZAKOPANE – PROGRAM

12TH MOUNTAIN FILM MEETINGS

The festival takes place from August 31st to September 4th 2016 in Zakopane, Tatra Mountains.

ŚRODA/WEDNESDAYWYDARZENIE / EVENTMIEJSCE / VENUE
10.00 – 14.00Pokazy filmowe (filmy w oryginale z angielskimi napisami) / Mountain Film ScreeningsKino Giewont
14.15 – 17.15Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screeningsKino Giewont
17.30 – 18.30“Duchy Miejsca” – prezentacja Huberta Jarzębowskiego o Cmentarzu Symbolicznym pod Osterwą / Hubert Jarzębowski about Ostrava Symboic CemeteryKino Giewont
18.30 – 19.30W świecie tatrzańskich i alpejskich ścian – spotkanie z Miro Peto / In the world of Tatra Mountains and Alpine Walls – meeting with Miro PetoKino Giewont
18.00 – 19.00Otwarcie wystawy Jacek & Ania Winkler – obrazy i zdjęcia / Opening of the exhibition Jacek & Annia Winkler Pictures and PhotosGaleria Antoniego Rząsy
19.30 – 20.30Wspomnienie słowackiego himalaisty Petera Šperki / In memoriam of Peter ŠperkaKino Giewont
21.00 – 22.00Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screeningsKino Giewont
22.00 – 23.00Górskie Kino Nocne – filmy w reż. Jerzego Surdela / Mountain Cinema by Night – Jerzy Surdel’s filmsKino Giewont
CZWARTEK/THURSDAY  WYDARZENIE / EVENTMIEJSCE / VENUE
10.00 – 14.00Pokazy filmowe (filmy w oryginale z agnielskimi napisami) / Mountain Film ScreeningsKino Giewont
14.15 – 16.30Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screeningsKino Giewont
16.45 – 17.45Nieobecne Miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem – spotkanie z autorami książki: Maciejem Krupą, Piotrem Mazikiem, Kubą SzpilkąKino Giewont
18.00 – 19.00Patagoński Sen, spotkanie z Michałem Sabovčikiem / Patagonian Dream – meeting with Michal SabovčikKino Giewont
18.00 – 19.30Otwarcie wystawy “Na wymarzonych ziemiach Don Bosco – Alberto Maria de Agostini od Piemontu do Ameryki Południowej” / Opening of the exhibition “Through Don Bosco’s dreamed lands – Alberto Maria de Agostini from Piemont to South America”Willa Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego
19.15 – 21.45Czarodziejska Góra – niezwykła opowieść o Adamie Jacku Winklerze, po pokazie spotkanie z Anną i Marią Winkler / The Magic Mountain – Adam Jacek Winkler’s incredible history, after the screening meeting with Anna and Maria WinklerKino Giewont
22.00 – 23.00Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screeningsKino Giewont
PIĄTEK / FRIDAYWYDARZENIE / EVENTMIEJSCE / VENUE
10.00 – 14.00Pokazy filmowe (filmy w oryginale z agnielskimi napisami) / Mountain Film ScreeningsKino Giewont
14.15 – 18.00Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screeningsKino Giewont
16.00 – 16.45K2. In Memoriam Tadeusz Piotrowski – spotkanie z Danutą Piotrowską / meeting with Danuta PiotrowskaKino Sokół
17.00 – 18.30“Alpejscy wojownicy” –  spotkanie z Bernadette McDonald, Viki Grošelj i Stipe Bozic o słoweńskim alpinizmie / “Alpine Warriors” – meeting with Bernadette McDonald Viki Grošelj and Stipe Bozic about slovenian alpinismKino Sokół
19.00 – 20.30Sztuka teatralna „Pavla nad Przepaścią” w wykonaniu słoweńskiego Teatru Mladinsko / Theatre play by slovenian Theatre Mladinsko „Pavola above the precipice” (Teatr Witkacego)Teatr Witkacego
19.00 – 20.30Spotkanie z Januszem Gołębiem / Meeting with Janusz GołąbKino Sokół
20.30 – 22.00Na tropie Śnieżnej Pantery – spotkanie z Andrzejem Bargielem / On the trail of Snow Leopard – meeting with Andrzej BargielKino Sokół
SOBOTA / SATURDAYWYDARZENIE / EVENTMIEJSCE / VENUE
od 10.00Puchar Polski w Boulderingu – start eliminacji / Bouldering National CupPlac Niepodległości
9.00 – 11.45Pokazy filmowe /  Film screeningsKino Sokół
11.00 – 12.00Konferencja prasowa 12.SzFG / Press Conference of 12th Mountain Film Meetings
12.00 i 16.00Pokazy akrobacji na linie highline / Highline showSTRH Cafe&Gallery
12.00 – 18.00Międzynarodowy konkurs filmowy / Mountain Film Competition ScreeningsKino Giewont
12.30 – 13.30W pogoni za marzeniami – podróż z Mateuszem Haładajem do Hiszpanii  / Chasing my dreams – Mateusz Haładaj’s journey to SpainKino Sokół
13.30 – 14.30Lot koło Nagiej Damy – spotkanie z Moniką Rogozińska o Nanga Parbat /A flight around a Naked Lady – meeting with Monika Rogozińska about Nanga ParbatKino Sokół
14.00 – 15.00Avaluator – prezentacja strategii lawinowej. Marcin Kacperek grupa przewodnicka Freerajdy /AVALUATOR – presentation of avalanche startegy. Marcin Kacperek – FREERAJDY guides teamSTRH Cafe&Gallery
15.00 – 16.30W 30. rocznicę zdobycia przez Wandę Rutkiewicz K2 – spotkanie z himalaistkami Christine de Colombel i Diną Štĕrbovą / 30th anniversary of the K2 ascent by Wanda Rutkiewicz – meeting with Christine de Colombel and Dina ŠtĕrbovaKino Sokół
16.45 – 17.45Spotkanie z Alexem Txikonem / Meeting with Alex TxikonKino Sokół
18.00 – 19.00Spotkanie z Johnem Porterem / “One day as a Tiger” – meeting with John PorterKino Sokół
19.15 – 20.15Polski Himalaizm Zimowy – K2, spotkanie z Januszem Majerem, Krzysztofem Wielickim i uczestnikami programu / Polish Winter Himalaizm program – K2 – meeting with Janusz Majer, Krzysztof Wielicki and participants of the programKino Sokół
20.30 – 22.00Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat – spotkanie z Simone Moro i Alexem  Txikonem, spotkanie poprowadzi Piotr Pustelnik / The first winter ascent of Nanga Parbat – meeting with Simone Moro and Alex Txikon, the meeting will be conducted by Piotr PustelnikKino Sokół
22.00Impreza 12.SzFG – 20. rocznica zdobycia Korony Himalajów i Karakorum przez Krzysztofa Wielickiego / Festival’s party – 20th anniversary of the Crown of Himalayas and Karakorum by Krzysztof WielickiSTRH Cafe&Gallery
NIEDZIELA / SUNDAYWYDARZENIE / EVENTMIEJSCE / VENUE
od 10.00Puchar Polski w Boulderingu – start półfinałów / Bouldering National CupPlac Niepodległości
9.00 – 12.00Pokazy filmowe /  Film screeningsKino Sokół
9.00 – 11.30Pokazy filmowe /  Film screeningsKino Giewont
od 11.00Wycieczka bez programu w stylu retro / Retro style mountain excursionCafe „Roma” u wylotu Doliny Strążyskiej
12.00 – 13.00Panel dyskusyjny PZA / Discussion panel by Polish Polish Mountaineering AssociationKino Giewont
13.00 -14.30Gala 12.SzFG, rozdanie nagród i premierowy pokaz archiwalnego filmu “Na dachu świata” z pierwszej wyprawy na K2 z 1909 roku / Awarding ceremony and first screening of the archive film “On the roof of the world” from the first expedition to K2Kino Sokół
14.30 – 15.30Kukuczka – opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście – panel dyskusyjny / Kukuczka – the story about the most famous Polish Himalaist – panel discussionKino Sokół
15.45 – 17.00Ostatni z wielkich – spotkanie o Andrzeju Zawadzie prowadzone przez Krzysztofa Wielickiego / The Last of the Great – meeting about Andrzej Zawada lead by Krzysztof WielickiKino Sokół
17.00 – 18.00Korona Ziemi czyli szczęśliwa dziewiątka – spotkanie z Moniką Witkowską / Seven Summits my Happy Number Nine – meeting with Monika WitkowskaKino Sokół
17.00 – 18.00Chiński Maharadża – sztuka teatralna na podstawie książki Wojtka Kurtyki (spektakl w j. słowackim) / Chinese Maharaja – theatre play based on the book by Voytek KurtykaKino Giewont
18.30 – 23.00Pokazy nagrodzonych filmów 12.SzFG /  Screenings of the awarded filmsKino Giewont
18.30 – 23.00Pokazy nagrodzonych filmów 12.SzFG / Screenings of the awarded filmsKino Sokół

More about 12TH MOUNTAIN FILM MEETINGS

Leave a Reply

1 × 5 =